Megúszta a nagyobb esést a magyar tőzsde csütörtökön, de főleg az OTP vezetésével elég volatilis napot zárt. A BUX a nap elején már mínuszban kezdett a nagyot eső amerikai indexek miatt. A délelőtti lefelé csorgás után magára talált, és a fél háromkor megjelenő, vártnál jobb amerikai makroadatok hatására pluszba is tudott lendülni, 15 767 pontos csúccsal. A négy órakor érkező kiábrándító amerikai lakásértékesítési adatok hatására azonban újra meredeken lefelé indult, ezen aztán a záró szakaszban szépített egy kicsit. Végül az index 15 644 ponton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos esést jelentett.
A BUX elsősorban az OTP volatilis mozgását követte, a nap elején még 3400 forint alatt is forgó részvény ugyanis az első körben érkező jobb adatok hatására 3620 forintig is felszaladt, hogy onnan azután a második körben érkező rossz hír nyomán jó nagyot essen, 3502 forintig. A záró szakasz felkötésének köszönhetően 3540 forinton záró részvény így végül 1,4 százalékot esett. A Mol kevésbé volt érzékeny a külső hírekre, a nap eleji pillanatnyi pluszt követően egész délután mínuszban volt, végül 1,3 százalékot esve, 13 690 forinton fejezte be a napot. A másik két vezető részvény emelkedni tudott, a Magyar Telekom 1,1 százalékkal, 625 forintig, a Richter pedig 1,3 százalékkal, 31 000 forintig. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis papírja viszont tovább esett, 0,6 százalékkal, 14 300 forintra. A kisebb részvények közül több mint 14 százalékot zuhant a legfrissebb tőzsdei papír, a KEG. A részvény, amelyből a Phylaxia már értékesített egy szép mennyiséget, 1500 forintig esett.
