Nagyon vegyes napot zártak a vezető részvények szerdán, a BUX index végül 0,5 százalékkal, 15 706 pontig tudott emelkedni. Napközben azonban ennél jóval magasabban, 16 176 ponton is járt, a nap első felében még minden blue chip pluszban volt. A nagyok közül a legjobban az OTP teljesített, amely 3640 forinton új éves csúcsot döntött meg napközben, úgy, hogy könnyedén átvitte a technikailag fontos 200 napos mozgóátlagot, amely 3500 forint környékén húzódott. A záróára végül 3589 forint lett, ez 5,5 százalékos pluszt jelentett, 29 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett. Jól teljesített a Magyar Telekom is, amely talán a kamatvárakozások hatására 3 százalékkal, 618 forintig ment fel, úgy, hogy a napi csúcsa 625 forint volt.
Az S&P által leminősített Mol részvényei viszont a nap végére elfáradtak. A nap elején még 14 795 forinton is megforduló olajrészvény ugyanis a napot 2,7 százalékos mínuszban, 13 870 forinton fejezte be. A Richter részvényesei sem örülhettek, a papír már második napja nem bírt a 32 000 forintos szint felett megmaradni. A nap elején még 32 470 forinton is megforduló részvény a nap végére 3,3 százalékkal, 30 600 forintig csúszott le. Az Egis sem járt sokkal jobban, a
14 390 forintos utolsó kötés 2,8 százalékos esést jelent. A kisebb részvények indexe, a BUMIX 0,4 százalékkal, 1630 pontig esett vissza. A kisebb papírok közül ugyanakkor szárnyalt az AAA, 7,1 százalékkal, 90 forintig drágult. A Humet öt százalékkal, egy forinttal, 21 forintig menetelt, a Rába 678 forintos értéke pedig kétszázalékos pluszt jelentett.
