BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogytak a vevők a devizapiacon

2009. május 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddihez hasonló napot hagyott maga mögött szerdán is a forint, a magyar deviza ugyanis mivel nagy forintvevők nem voltak, valamelyest gyengült napközben. A nap elején még 280,50 forint környékén ácsorgó euró 283,50 forintig erősödött, a nap vége felé 282,90 forintra gyengült. A piacon oldalazás van, a piaci szereplők közül ugyanis akinek van pozíciója, az tartja, akinek nincs, az meg ezen a szinten nem nagyon akar felvenni újat - mondta el a Napi Online-nak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője. Mindez irány nélküli, tapogatózó kereskedést hozott az elmúlt két napban. A svájci frank a nap eleji 185,50 forintos szintről 187 forint fölé erősödött a nap végére, míg a dollár 201 forintról jött fel 202,70-ig. A svájci frank esetében a CIB legfrissebb elemzése elképzelhetőnek tartja, hogy nem lesz újból 200 forint feletti az árfolyam, azt pedig szinte biztosra veszi, hogy a korábbi csúcsot már nem dönti meg ez a deviza. A másodlagos állampapírpiacon szerény, de határozott hozamesés volt megfigyelhető, a többéves referenciahozamok 4-9 bázisponttal estek. A kincstárjegyek árjegyzéséből számított éven belüli referenciahozamoknál viszont nem volt irány, minimális csökkenés (hat hónap) váltakozott minimális emelkedéssel (a három hónap esetében).

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet