BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rényi Gábor távozott a Genesis igazgatóságából

A Cogenco vásárolná meg saját részvényekért cserébe a Genesis spanyol és szingapúri leányvállalatát, ám hogy az ügyletből lesz-e valami, és abból a kisrészvényesek profitálhatnak-e, továbbra is bizonytalan.

2009. május 3. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Novotrade néven még a nyolcvanas években alapított, majd pár éve Genesis Energy névre keresztelt részvénytársaságot több mint másfél évtizede irányító Rényi Gábor már nem szerepel a társaság igazgatóságában - ez az egyik meglepő fejleménye a cég múlt héten tartott közgyűlésének. Pedig az összegyűlt 60 százaléknyi részvényes kezdetben példás egyetértésben fogadta el az előterjesztéseket, beleértve a tetemes, 1,45 milliárd forintos tavalyi konszolidált veszteséget tartalmazó mérleget is, egészen addig, amíg el nem jutottak az igazgatóság felmentvényéhez. Ezt viszont ugyanúgy százszázalékos szavazati aránnyal megtagadták a vezetőségtől.
Ekkor a jegyzőkönyv szerint Rényi Gábor szünetet javasolt, ezután pedig az igazgatóság tagjai lemondtak tisztségükről, és külön-külön, név szerint szavaztak a felmentvényükről. (A felmentvény azt jelenti, hogy a részvényesek lemondanak a vezetők esetleges későbbi felelősségre vonásának lehetőségéről az adott évi tevékenységükkel kapcsolatban.) Ekkor - a jegyzőkönyv szerint Dieter Hentschel kivételével - egyenként megkapták a felmentvényt, és egy részüket újraválasztották. A cég új elnöke Edward Michael Andrew Mier-Jedrzejowicz lett.
Több helyen sok szó esett a jelentésekben a cég likviditási problémáiról, a könyvvizsgáló emiatt a konszolidált mérleget korlátozó záradékkal látta el, és többek között leírta, hogy a magyarországi leányvállalat (kft.) elveszítette jegyzett tőkéjét. Tervek, szándéknyilatkozatok mint mindig, most is vannak, a Cogenco International Inc. meg akarja vásárolni a Genesis Energy teljes tulajdonrészét a spanyolországi és szingapúri leányvállalatokban - Cogenco-törzsrészvények fejében. Az ügyletet június 30-áig le akarják zárni, kivéve, ha a felek másként állapodnának meg. Hogy kerül-e valamikor valós pénz is a rendszerbe, azzal kapcsolatban történt utalás egy magánbefektető tervezett szerepvállalására. Hogy fog-e valaki valóban napelemet gyártani, és mikor, erről változatlanul nem lehet biztosat tudni. A részvény továbbra is csak az extrém kockázatvállaló hajlandósággal rendelkező befektetők számára ajánlható.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet