BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nesze neked, válság, itt egy új ingatlanalap

2009. április 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A válság ellenére Erste Nyíltvégű Euro Ingatlanalap néven új terméket készül elindítani az Erste Alapkezelő. Amint a társaság vezérigazgatójától, Mesterházy Györgytől megtudtuk, ez szinte csak annyiban tér el majd a meglévő forintos ingatlanalaptól, hogy jegyeit euróban bocsátják ki. A mögötte lévő gondolat, hogy a hazai ingatlanpiacon az adásvételi és bérleti szerződések túlnyomó többségét amúgy is euróban kötik meg, de az eurókitettséget a forintos ingatlanalap esetében származékos ügyletekkel lefedezik. A nálunk jelenleg euróban elérhető 8-10 százalékos bérletidíj-hozamok viszont még a költségek levonása után is versenyképesek az euróbetétekkel. Kézenfekvő lett volna a meglevő alapra egy euróban kibocsátott befektetésijegy-sorozatot létrehozni, ennek azonban jogszabályi akadályai voltak. (Egy alapon belül a törvény szerint nem lehet többféle befektetési politika, és a régi alap szabályzata szerint a devizakockázatokat kötelező forintra fedezni.)
Az új konstrukció befektetési politikájában nincsenek különösebb megkötések, de a vezérigazgató hangsúlyozta, hogy válságálló területeken készülnek invesztálni. Hogy mégis melyeken, arra jó példa a működő Erste Ingatlan portfóliójának három legfontosabb része: az Erste-irodaház és bankfiókok, az RTL Klub székháza, valamint élelmiszer-kiskereskedelmi láncok üzlethelyiségei. Az alap létrehozásának folyamatát már elindították, a PSZÁF engedélyétől függően néhány hét múlva várható a forgalmazás startja.
Az alapkezelő további tervei között szerepel egy BUX-követő alap létrehozása, a csoport pénzpiaci alapjához hozamgarancia mellékelése, és júliusban az Erste 4 garantált, zárt végű alap átalakítása nyílt végűvé, egy újfajta megoldással.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet