BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lett a londoni értéktőzsde

Eltörölte hétfőtől egyes járulékait és egyéb ösztönzőket is bevet a londoni börze (LSE), hogy lépést tudjon tartani a MiFID által lehetővé tett páneurópai elektronikus kereskedési rendszerek támasztotta kihívással.

2008. szeptember 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfőtől megszüntette a végrehajtási jutalékot és az ajánlat-nyilvántartási díjat a Londoni Értéktőzsde, valamint lehetővé teszi a brókerek számára az úgynevezett "passzív végrehajtást", azaz a kereskedő meghirdet egy kötést, amelyet kész végrehajtani és várja a vevők megjelenését - írja a Financial Times. A bevezetett intézkedések nagyban megkönnyítik azt a kereskedést, amely a pillanatnyi árfolyamváltozásokat is tudja követni. Ezek egyre meghatározóbb részét teszik ki a tőzsdei forgalomnak.
Az LSE lépése egybeesik az egyik nagy rivális új belépő, az OMX Nasdaq által létrehozott kereskedési platform, a 14 tőzsdén jelen lévő Pan European Index beindításával, amelyben a Citigroup végzi majd az ajánlati könyv elektronikus adminisztrálását, valamint a kötések összevezetését, a legkedvezőbb árfolyam kikeresésével. A következő hónapokban egyébként három összeurópai kereskedési platform is megkezdi működését. Ezek hátterében a tőzsdei kereskedés liberalizációját szolgáló EU-irányelv, a MiFID áll. Több befektetési bank együttműködésében még idén augusztus 18-án kezdte meg próbaüzemét az alternatív részvénykereskedési platform szerepét betöltő, 13 piacot felölelő Turquoise, míg a 14 hónapja beindított, az Instinet Europe érdekeltségébe tartozó Chi-X az FTSE-100-ban szereplő részvények forgalmának már mintegy 13 százalékáért felelős.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet