BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvényekkel pörgetné fel tőzsdéit Kína

2008. augusztus 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvényre váltható kötvények kereskedésének engedélyezését fontolgatja a kínai piaci felügyelet, hogy feltartóztassák a részvénypiacokon tapasztalható eladási hullámot és egyúttal felpörgessék az idén egyik legrosszabbul teljesítő tőzsde likviditását is. A kínai piaci felügyelet egy, az állami tulajdonban álló vállalatok értékpapírjainak értékesítését korlátozó szabályozási csomag részeként vetette fel a részvényre váltható kötvények eladásának lehetőségét - írja a Bloomberg. A terv lehetővé tenné az állami részvényeseknek a tőkebevonást az értékpapírok effektív eladása nélkül is. A felvetés időszerűségét az indokolja, hogy 2010-ig mintegy 1300 milliárd dollárnyi állami tulajdonra vonatkozó kereskedési megszorítást oldanak fel, így várhatóan még 2008-ban igen gyorsan kínálati dömping alakulhat ki, tovább faragva az idén amúgy is sokat zuhanó kínai részvénypiacokon.
A kínai irányadó mutató, a CSI 300 idén az inflációs nyomás folytán már csaknem 2000 milliárd dollárt vesztett értékéből a tavalyi kiugróan magas, 162 százalékos felívelést követően.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet