Sikeres, egész napos, éles üzemű katasztrófatesztet tartottak a Központi Elszámolóház és Értéktárnál (Keler) hétfőn. Ennek során a szűkített állománnyal működő központi elszámoló az üzletmenet-folytonosságot az üzleti háttérközpontból, míg az üzleti folyamatokat az informatikai háttérközpontból működtette. A tavalyi után idén másodszor megtartott teszt célja, hogy az intézmény Asbóth utcai telephelyének kiesése esetén házon kívül tudják biztosítani a működést, és az elszámolási rendszerek zökkenőmentesen elérhetőek maradjanak a külső partnerek számára az elszámolási rendszerek és folyamatosan üzemeljenek a tőkepiac szempontjából elengedhetetlen folyamatok - mondta megkeresésünkre Práger Ádám, a Keler marketing- és ügyfélkapcsolati igazgatója.
