BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az idén tőkét emelne az RFV

A Regionális Fejlesztési Vállalat rendkívüli közgyűlésén a nyilvános részvénykibocsátásról is döntés született.

2008. augusztus 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyhangúlag szavazták meg az elsősorban intézmények, gazdálkodó szervezetek energiaköltségének csökkentésével, önkormányzati és állami intézmények fűtésének és beltéri világításának korszerűsítésével foglalkozó RFV rendkívüli közgyűlésén az alaptőke ötven százalékkal, azaz tízmillió forinttal, nyilvános kibocsátás útján történő felemelését öt éven belüli határidővel. A kibocsátás ütemezéséről, mennyiségéről, valamint a részvények áráról még folynak a tárgyalások, azonban a vezetőség szándékai szerint az első körre még az idén, év végéig sor kerülhet - mondta el megkeresésünkre Makra József vezérigazgató.
Hozzátette, az alaptőke-növelés mértéke a befektetők hozzáállásától is függ, egyelőre azonban felelőtlenség lenne konkrét adatokat közölnie. A szeptemberben közzétett új stratégiával kapcsolatban elmondta, hogy elemeinek finanszírozását elsősorban az befolyásolja, milyen léptékben kívánnak további régiós országokban terjeszkedni a már meglévő szlovák és román leányvállalatokon kívül. Ezen túlmenően a kutatás-fejlesztés felé tervezett nyitás keretében nemrégiben elindított hulladék-visszaforgató, műanyagból olajat előállító üzem felfuttatásának költségvonzatai is szerepet játszanak a döntésben.
A társaság közkézhányada egyébként az elmúlt időszak vezetőségi részvénytranzakcióival az év eleji fél százalékról közel két százalékra emelkedett, a tíz forint névértékű papírok kedden 5750 forinton zártak a Budapesti Értéktőzsdén, ami 11,5 milliárd forintos kapitalizációt jelent. (A társaság alaptőkéje ma csak húszmillió forint, de árbevétele, saját tőkéje és nyeresége ennél pár nagyságrenddel nagyobb.)

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet