BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyilvános kibocsátás az econetnél

A négy év alatt kifizetendő Sziget Kft. felvásárlását adott esetben nyilvános kibocsátással fedezné az econet.hu.

2008. augusztus 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az econet.hu a 2007-ben indult kivásárlási program keretében 2012-re szerezhet - összesen legfeljebb 4,95 milliárd forintért - százszázalékos részesedést a Sziget Kft.-ben - mondta el Balázs Csaba elnök-vezérigazgató a Sziget fesztivál hivatalos nyitónapján. A társaság jelenleg közvetve 26 százalékot birtokol a Sziget Kft.-ben. Úgy vélik, 2012-re egy évi legalább 3,5-4 milliárd forint árbevételt, illetve 500-600 millió forintnyi EBITDA-t termelő vállalat kerülhet így a tőzsdei cég tulajdonába.
Az econet.hu a tranzakció lezárását megelőző években is megkapja a mindenkori osztalékot, összességében tehát a négy év alatt mintegy 0,7-1 milliárd forintot. Ez csökkenti majd a mindenkori, készpénzben kifizetett vételárrészletet is, amelyet évente az EBITDA arányában határoznak meg, és amennyiben az elmaradna az előre meghatározott szinttől, úgy a kieső rész kétszeresét levonják a kifizetendő árból. A közvetlen tulajdonossá váló econet-leányvállalat, az Est Media Group 2008-ban 1,1 milliárd, 2009-2010-ben 1,025 milliárd, 2011-ben 400-480 millió, míg a tranzakció záróévében teljesítménytől függően 0,6-1,32 milliárd forintot fizet ki. A finanszírozást az anyavállalat econet.hu külső források bevonásával, hitelfelvétellel, nyilvános kibocsátással vagy zártkörű forgalomba hozatallal tervezi megoldani.
Mindazonáltal a cégnek elállási joga is van, amelyet az újpesti önkormányzat által indított per kedvezőtlen kimenetele esetén az osztalék, illetve a vételárrészletek visszafizetése mellett foganatosíthat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet