BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyos veszteségek a JPMorgannél

Mintegy 1,5 milliárd dolláros veszteséget ért el az eddigi negyedév majdnem másfél hónapja során, elsősorban a nagyobb kamatmarzsok, alacsonyabb likviditás, valamint az amerikai hitelpiac gyengélkedése miatt.

2008. augusztus 12. kedd, 09:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A harmadik legnagyobb amerikai pénzintézet egy felügyeleti beszámolóban számolt be a veszteségekről, ahol azt is leszögezték, hogy jelentősen romlottak a harmadik negyedévben a kereskedési feltételek, valamint hogy a jelzálog fedezetű eszközöknél és hiteleknél jelentkező kamatrés élesen kitágult - jelentette a Reuters.

Ráadásul ha a társaság saját ügyleteinek kamatmarzsa szűkül, akkor a nyújtott szolgáltatásokért vállalt kötelezettségek méltányos értéke olyan mértékben változhat, hogy az már érezhetően negatív irányba hathat a pénzintézet tevékenysége során.

Ezen felül a negyedévet tovább ronthatja az a 16,3 milliárd dollárnyi kétes hitel, illetve bizonytalan behajthatóságú kötelezettség, amely kitettsége folytán az ingatlanpiac további romlása esetén újabb leírásokhoz vezethet.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet