BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét hónapos mélyponton az arany és az ezüst

Az arany, a platina és az ezüst ára is több mint hét hónapos mélypontjára zuhant, mivel a befektetők attól tartanak, hogy a lassuló világgazdaság miatt csökken a kereslet. A tendenciára ráerősít a dollár erősödése is.

2008. augusztus 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az erősödő dollár mellett a zuhanó olajár is negatív hatást gyakorol a nemesfémekre, így ezek értékmegőrző szerepe is visszaszorulóban van - írja a Bloomberg. Az arany márciusi 1032,70 dolláros unciánkénti csúcsa óta - mintegy 22 százalékot gyengülve - ellenállás nélkül törte át a 850 dolláros szintet, és kedden reggel Londonban a 802,34 dolláros ár elérése után erősödött vissza napközben 812-ig. A platina 35, az ezüst pedig 33 százalékot esett a rekordjához képest az elmúlt időszakban. A katalizátorgyártásban nélkülözhetetlen fehér arany esetében a visszaesés elsősorban a magas olajárak miatt gyengélkedő autóipar megrendeléseinek csökkenésére vezethető vissza.
Mindazonáltal egyes vélemények szerint még visszapattanhat az arany árfolyama, mivel a világ legnagyobb importőrének számító India ékszerészei élhetnek a héthavi mélyponttal és feltölthetik raktárkészleteiket a közelgő fesztiválszezon előtt. Árfelhajtó hatású lehet - állítják elemzők - a piacon eluralkodó azon nézet is, hogy a dollár euróval szembeni erősödése zátonyra fut, és megfordul a trend.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet