BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített a Nasdaq

2008. augusztus 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nasdaq a várakozásokat meghaladó, 81 százalékos profitnövekedést ért el a második negyedévben. Jó hír még a részvényeseknek, hogy várhatóan az OMX-felvásárlás, illetve az előző hónapban megszerzett philadelphiai tőzsde is a prognosztizáltnál korábban fog hozzájárulni a nyereségtermeléshez. Az idén 17 százalékos emelkedéssel legjobban teljesítő amerikai tőzsdeüzemeltető Nasdaq OMX-csoport második negyedéves nyeresége az előző évi hasonló időszakhoz képest 81 százalékot emelkedve 101,6 millió dollárra, azaz részvényenként 48 centre emelkedett. Az elemzői várakozások még 43 centes EPS-szel számoltak. Ez volt egyébként az első olyan negyedév, amelyben érvényesültek a skandináv, illetve balti államokban ténykedő OMX eredményei is. A hírre öt éve nem látott mértékben erősödött a társaság részvényeinek árfolyama. A Nasdaq OMX teljes bevétele a tavalyihoz képest 47 százalékkal emelkedve 821,5 millió dollárra rúgott, amelynek zömét a tranzakciós díjak tették ki. A költségek visszafogása terén a társaság vezérigazgatója szerint a korábbi várakozásoknál fél évvel korábban, már jövő márciusig sikerül lefaragniuk a kitűzött 100 millió dollárnyi kiadást. A nagy rivális - az egyebek mellett a New York-i, párizsi, brüsszeli és amszterdami tőzsdéket üzemeltető - NYSE Euronext nettó nyeresége 21 százalékkal, 195 millió dollárra, azaz részvényenként 73 centre bővült, szemben az elemzők 75 centes várakozásaival.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet