A többek között New York-i, párizsi, brüsszeli és amszterdami tőzsdéket üzemeltető NYSE Euronext társaság nettó nyeresége 21 százalékkal, 195 millió dollárra, azaz részvényenként 73 centre bővült, szemben az elemzők 75 centes várakozásaival - írja a Bloomberg. A bevételek a tavalyi hasonló időszakhoz képest 7 százalékos emelkedéssel, 1,15 milliárd dollárt tettek ki, amelyen belül az amerikai, valamint európai értékpapír-kereskedésből befolyt összeg 32 százalékkal, 511 millió dollárra nőtt, köszönhetően a párizsi és amszterdami börzék fokozott negyedéves aktivitásának. Az összességében 819 millió dollárra rúgó költségek közül a Wombat Financial Software márciusi kivásárlása során felmerülő végkielégítések, a magasabb kamatszintek, valamint az erős euró vette ki a részét a nyereségmutatók lenyomásából. Mindazonáltal Duncan Niederauer vezérigazgató továbbra is ragaszkodik azon szándékához, hogy a további növekedés érdekében 2010-ig 250 millió dollárral csökkenti a költségeket, a márciusi rekordszintek elérése óta egyre csökkenő forgalom ellenére. A tőzsdeüzemeltető papírjai egyébként idén már 53 százalékot gyengültek, míg a tőzsdére bevezetett 19 börzét lekövető FTSE/Mondo Visione Index átlaga 48 százalékos negatívumot mutat.
