BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A drága olaj fűti az RFV profitját

2008. augusztus 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál jobbra sikeredett az elsősorban intézmények, gazdálkodó szervezetek energiaköltségének csökkentésével, önkormányzati és állami intézmények fűtésének és beltéri világításának korszerűsítésével foglalkozó Regionális Fejlesztési Vállalat (RFV) első féléve - áll a társaság gyorsjelentésében.
Az időszak folyamán az RFV leányvállalataival együtt 270,5 millió forint adózott eredményt ért el, teljes árbevétele 1,48 milliárdra, míg EBITDA-ja 477 millió forintra rúgott. Az egy részvényre jutó nyereség az első félévben 135 forint volt, az egész évre pedig legutóbb 255 forintos értéket prognosztizált a vezetőség.
A kedvező eredmény - a társaság gyorsjelentése alapján - az energiaárak növekedése következtében a megtakarításokkal járó modernizáció iránti érdeklődés fokozódásának köszönhető, mindazonáltal negatívan befolyásolta a gazdálkodást a fejlesztésre felvett forinthitelek kamatterheinek növekedése. Ezeknek, valamint az emelkedő energiaárakból fakadó költségeinek mérséklésére a társaság vezetősége a második félévben fedezeti ügyletek megnyitását tervezi.
A társaság idei eredményét a magyar megrendelések további bővülésén, illetve a romániai terjeszkedésen kívül a műanyag hulladékból előállított fütőolaj-termelés beindulása is kedvezően befolyásolhatja. A cég jelenleg kialakítás alatt álló új stratégiáját 2008 szeptemberében tervezi közzétenni. Ennek finanszírozását - megfelelő tőzsdei árfolyam esetén - nyilvános kibocsátással tervezi megoldani a társaság, amire a 2008. augusztus 18-ára összehívott rendkívüli közgyűlés adhat felhatalmazást. A jelenleg fél százalék körüli közkézhányaddal rendelkező RFV papírjai a gyorsjelentés közzététele előtt 5505 forinton zártak hétfőn a BÉT-en.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet