BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten már ajánlatot tehet a Mol az INA-ra

2008. július 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol még a hét folyamán ajánlatot tehet a horvát olajtársaság, az INA közkézen forgó 30 százalékos részesedésére, az üzletet pedig szeptember közepéig le lehet bonyolítani - mondta el egy interjúban Ante Samodol, a horvát tőkepiaci felügyelet vezetője - írja a Bloomberg. Amennyiben a Mol sikerrel járna, csatát nyerhetne az INA-részesedésben szintén érdekelt nagy térségi rivális OMV-vel szemben. A Mol ajánlata várhatóan a piaci ár felett lesz, elsősorban az osztrákok érdeklődése miatt - véli Peter Jencic, a Medvesek Pusnik ljubljanai székhelyű brókercég elemzője. Az INA kedden egyszázalékos erősödést követően 2934,66 kunán zárt Zágrábban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet