Az arany piaca egészen a közelmúltig szezonális trendet követett, ami azt jelentette, hogy a kereslet májusi visszaesése után általában augusztus közepétől-végétől lendült fel ismét, az utolsó negyedévtől egészen tavaszig járva a csúcsra - írja a Marketwatch. Ez a hatás azonban idén elmaradni látszik, hiszen júniusban az arany határidős ára több mint 4 százalékkal növekedett, az első félév során pedig összesen mintegy 11 százalékkal. Tehát minden esély megvan arra, hogy a nyári visszaesés helyett tovább szárnyaljon az aranyár, akárcsak tavaly, és gyakorlatilag a 2002 óta tartó legutóbbi aranyrally kezdete óta minden évben, amikor is a nemesfém megkezdte meredek felívelését az unciánkénti 280 dolláros árról. Mark O'Byrne, a Gold and Silver Investments ügyvezető igazgatója rövid távon arra számít, hogy az arany határidős ára gyorsan eléri a márciusi 1034 dolláros csúcsárat, sőt az elkövetkező hónapokban a 1200 dolláros szintet is elképzelhetőnek tartja, mielőtt a nemesfémek piacait utoléri egy viszonylagos visszarendeződéssel járó korrekciós hullám.
Az arany iránti kereslet az első negyedévben 20,9 milliárd dollárt tett ki, ez pedig több mint kétszerese a négy évvel ezelőtti szintnek. Számos elemző úgy gondolja, hogy az 1000 dollár alatti árszintnek befellegzett. Azonban vannak, akik szerint az év végéig visszatérhet a 850 dollár körüli szint. Mindazonáltal az év hátralévő részére vonatkozó becslések között nagy a szórás: 730 dollártól 1200-ig terjednek. Mark O'Byrne szerint viszont figyelembe véve a szűkölködő kínálati oldalt és a növekvő keresletet, párosítva a makrogazdasági, illetve geopolitikai kockázatokkal, abszurd lenne az az állítás, hogy jelentős visszaesés következik be a második félévben. Hozzátette: hosszú távon az unciánkénti 2300 dolláros, inflációval korrigált történelmi csúcsár elérése hétről hétre egyre valószínűbbnek tűnik.
