BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankszektorra alapoz a K&H

2008. július 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hitelpiaci válság az európai bankok részvényeinek árfolyamát legalább annyira megtépázta, mint a tengerentúlon a tágabban értelmezett pénzügyi szektor papírjait. Ennek következtében az öreg kontinens pénzintézetei épphogy könyv szerinti értékük felett forognak, ami a K&H alapkezelő szerint remek növekedési potenciállal kecsegtethet.
Ennek kapcsán indul hétfőtől a 2 éves futamidejű K&H Fix Plusz Bankszektor Származtatott Zártvégű Értékpapír Befektetési Alap jegyzése. Az alap tőkevédett és biztos hozamot is garantál, ennek mértéke azonban a piaci körülményektől függ és a jegyzés kezdetekor teszik majd közzé. Összetételét tekintve az alap húsz, nyugat-európai, svájci és egyesült királyságbeli vállalat részvényein alapuló derivatív eszközökből áll majd össze - mondta el lapunknak Horváth István befektetési igazgató. A kosár ismertebb bankcsoportokból, biztosítókból és viszontbiztosítókból tevődik össze, megtalálható köztük például a Commerzbank, az Allianz, a Münchener Rück, az Intesa, a Unicredit, a Santander, a BNP Paribas, az HSBC és a Swiss Re. A kosárban egyenlő súlyozással szerepelnek az eszközök, a hozamot ezek teljesítménye határozza meg. Az alap - lévén a futamideje két év, és zártvégű - nem nélkülöz minden rizikót, ráadásul nincs garancia arra, hogy adott esetben más befektetéssel - például államkötvényekkel - nem lehet nagyobb hozamot elérni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet