A hitelpiaci válság az európai bankok részvényeinek árfolyamát legalább annyira megtépázta, mint a tengerentúlon a tágabban értelmezett pénzügyi szektor papírjait. Ennek következtében az öreg kontinens pénzintézetei épphogy könyv szerinti értékük felett forognak, ami a K&H alapkezelő szerint remek növekedési potenciállal kecsegtethet.
Ennek kapcsán indul hétfőtől a 2 éves futamidejű K&H Fix Plusz Bankszektor Származtatott Zártvégű Értékpapír Befektetési Alap jegyzése. Az alap tőkevédett és biztos hozamot is garantál, ennek mértéke azonban a piaci körülményektől függ és a jegyzés kezdetekor teszik majd közzé. Összetételét tekintve az alap húsz, nyugat-európai, svájci és egyesült királyságbeli vállalat részvényein alapuló derivatív eszközökből áll majd össze - mondta el lapunknak Horváth István befektetési igazgató. A kosár ismertebb bankcsoportokból, biztosítókból és viszontbiztosítókból tevődik össze, megtalálható köztük például a Commerzbank, az Allianz, a Münchener Rück, az Intesa, a Unicredit, a Santander, a BNP Paribas, az HSBC és a Swiss Re. A kosárban egyenlő súlyozással szerepelnek az eszközök, a hozamot ezek teljesítménye határozza meg. Az alap - lévén a futamideje két év, és zártvégű - nem nélkülöz minden rizikót, ráadásul nincs garancia arra, hogy adott esetben más befektetéssel - például államkötvényekkel - nem lehet nagyobb hozamot elérni.
