A Genesis Energy tervei szerint a szingapúri napelemgyártó-üzemek gyártóberendezéseit is az Egyesült Államok Export-import Bankja finanszírozza majd. A tegnap kiadott közlemény szerint a cég megkapta az Exim Banktól a szükséges szándéknyilatkozatot, amelynek értelmében a pénzintézet további feltételek teljesülése esetén kész finanszírozni a mintegy 160 millió dolláros ázsiai beruházás jelentős részét kitevő gépvásárlást. A bejelentés nem meglepetés, hiszen a magyar és a spanyol gyárak esetében is hasonló a konstrukció. A fontosabb egyelőre az lenne, ha megindulnának a két gyár megépítésének tényleges előkészületei, hiszen az üzemek még csupán csak a tervezőasztalon léteznek, miközben a korábbi üzleti tervben 2009/2010-re már mindkét gyárnak állnia kellene.
