BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szingapúrban is finanszíroztatna a Genesis

2008. február 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Genesis Energy tervei szerint a szingapúri napelemgyártó-üzemek gyártóberendezéseit is az Egyesült Államok Export-import Bankja finanszírozza majd. A tegnap kiadott közlemény szerint a cég megkapta az Exim Banktól a szükséges szándéknyilatkozatot, amelynek értelmében a pénzintézet további feltételek teljesülése esetén kész finanszírozni a mintegy 160 millió dolláros ázsiai beruházás jelentős részét kitevő gépvásárlást. A bejelentés nem meglepetés, hiszen a magyar és a spanyol gyárak esetében is hasonló a konstrukció. A fontosabb egyelőre az lenne, ha megindulnának a két gyár megépítésének tényleges előkészületei, hiszen az üzemek még csupán csak a tervezőasztalon léteznek, miközben a korábbi üzleti tervben 2009/2010-re már mindkét gyárnak állnia kellene.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet