Gyárak hiányában bevételei továbbra sincsenek a Genesis Energynek, kiadások azonban bőven akadnak, így nem meglepetés a veszteséges tavalyi évről szóló gyorsjelentés. A konszolidációs kör jelentős átalakulása miatt - lényegében minden korábbi tevékenységet eladtak - a tavalyi számokat már a gyárépítés előkészületei határozták meg. Többek között a spanyol leányvállalat ingatlant vásárolt, valamint 4 és fél millió euróért megszerezte azt a know-how-t, amely a vékony rétegű napelemet gyártó sorok létesítéséhez szükséges. Az üzemi veszteség így ugyan csökkent, de még mindig 770 millió forintot tett ki, amin a pénzügyi tételek sem változtattak érdemben, és csupán a kisebbségi részesedések miatt süllyedt 747 millió forintra.
A cég jövőjét ez az év határozza meg, a korábbi tervekben 2008-ra a spanyol mellett a magyar üzem építésének elindulásával is számol a menedzsment, egyelőre azonban a szükséges tőkét kell előteremteni. A cégnek sokat jelenthet, ha a GEM Global Yield Fund az ígéreteknek megfelelően lejegyzi azokat a részvényekre átváltható kötvényeket, amelyeket lényegében számára bocsátanak majd ki. A GEM 40 millió euró keretösszegig vállalta az újonnan kibocsátott Genesis-papírok vásárlását, ez pedig már elég lenne ahhoz, hogy építkezni is lehessen.
