BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzügyi tételek nélkül veszteséges a Pannonplast

2008. január 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt évek során műanyagipari cégcsoportból vagyonkezelővé vált Pannonplastnak (új nevén PannErgy) a már lezajlott átalakítások után is izgalmasan alakult a tavalyi éve. Az ősszel bejelentett új stratégia szerint geotermikus hőerőművek építése lesz a jövő, a próbafúrások azonban csak az idén kezdődnek. Ez egyelőre csak viszi a pénzt - eddig mintegy 300 millió forintot -, így komoly nyereségre nem lehet számítani. Feltehetően egy jó ideig inkább a 2007-es számok lesznek a mérvadók, amikor is üzemi szinten 292 millió forintos mínuszt sikerült összehozni, amit elsősorban a Synergon-részesedésen elért - részben realizált - árfolyamnyereség és a határidős sajátrészvény-ügyleteken keletkezett eredmény fordított át 345 millió forintos pluszba.
Ez az év is érdekesen alakul majd, hiszen az árbevétel döntő részét adó csomagoló üzletágat képviselő Pannonunion Csoportot április végén bevezetik a tőzsdére. A leányvállalat részvényeinek meghatározó részét egyben dobják piacra, hogy az új stratégia megvalósításához megteremtsék a fedezetet. Az igazgatótanács egyébként 940-980 forintra taksálja a részvényenkénti nettó vagyon értékét, igaz, mint a gyorsjelentésben is kiemelte, a megvalósuló új stratégiával nem számoltak. A piac viszont feltehetően igen, hiszen a tőzsdei kurzus valamiért ennél jóval feljebb, 1400-1500 forint között mozog.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet