BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közgyűlési igen a Genesis-kötvényekre

2008. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megszületett a részvényesi felhatalmazás a Genesis Energy tegnapi közgyűlésén, így a cégbírósági bejegyzés után megvalósulhat a tőkebevonást jelentő átváltoztatható kötvények kibocsátása. A cég még tavaly év végén jelentette be, hogy sikerült befektetőt találnia, aki biztosítja az első, spanyolországi napelemgyár felépítéséhez szükséges tőke egy részét.
Az elfogadott határozat szerint az új befektető, a GEM Global Yiled Fund számára így egyeurós áron, zárt körben legfeljebb 3,5 millió darab kötvényt bocsáthatnak ki, illetve az igazgatóság arra is megkapta a felhatalmazást, hogy ennek megfelelően legfeljebb 1,75 milliárd forinttal – a névérték 500 forint, így ez 3,5 millió új részvényt jelenthet – megemelje az alaptőkét is. Minderre az elkövetkező három évben van lehetősége a Genesisnek, igaz, valójában ennyi ideje nem nagyon van a társaságnak, hiszen a korábbi tervek szerint az építkezésnek néhány hónap múlva el kellene kezdődnie, és 2009-ben már napelemek gördülnének le a gyártósorról.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet