BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnhet a Budapesti Értéktőzsde?

2008. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol vagy az OTP felvásárlása, valamint az esetlegesen ezzel járó tőzsdei kivezetés miatt kétségessé válhat a Budapesti Értéktőzsde létjogosultsága - írja januári első számában a brit Euromoney gazdasági folyóirat. Az MTI által idézett írás szerint a régiós tőzsdékhez képest komoly versenyhátrányban van Budapest, hiszen mindössze négy blue chip van a parketten. Ezek közül pedig a legnagyobb éppen a Mol, melyet az OMV egy felvásárlási ajánlat esetén feltehetően kivezetne. Ráadásul a lap azt is kiemeli, hogy felvásárlási célpont a régióban az OTP is. A legnagyobb hazai lakossági bank esetében persze egyelőre komoly akadályt jelenthet, hogy az ellenséges átvételi kísérletek szokatlanok a bankszektorban, miközben az OTP alapszabályába tulajdonosi és szavazati jogot korlátozó passzusokat építettek be. Az elmúlt években egyébként is számos társaság távozott, miközben bevezetés alig történt, ráadásul jellemzően az újak gyarapították az illikvid papírok táborát. Az újság szerint a BÉT két legnagyobb vállalatának esetleges távozása olyan mértékű likviditáskivonást jelentene, amely után kételyek merülnének fel a piac szerepével kapcsolatban. Jaksity György, a Concorde ügyvezető igazgatója a lapnak úgy nyilatkozott, hogy a piacnak vállalatokra van szükség, amelyekkel kereskednek, ha elvesszük a Molt és az OTP-t, nem sok minden marad. Ezzel szemben Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT elnöke szerint a hazai és a régióbeli vállalatok inkább a helyi tőzsdéken jelenjenek meg, mert a globális piacokon nem részesülnek ugyanabban a figyelemben és kiszolgálásban, emiatt van létjogosultsága a helyi börzéknek.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet