Nemcsak az itthon bevezetett részvények forgalma emelkedett jelentősen tavaly, de a BÉT-en keresztül lebonyolított, külföldi papírokra szóló Xetra-ügyletek volumene is erőteljesen nőtt. A tőzsdei adatok szerint mintegy 445 millió euró értékben született kötés, szemben a 2006-os 324 millió euróval. Az emelkedés mögött az állhat, hogy a befektetők egyre jelentősebb tőkét csoportosítottak át a frankfurti piacra, hiszen darabszámban az egy évvel korábbinál kevesebb üzlet született, az átlagos kötésnagyság így 21 ezer euróról 31 ezer közelébe emelkedett. A magyarországi befektetők összes külföldi értékpapír-forgalmának összértéke ráadásul ennél jóval magasabb lehet, a rendszerhez jelenleg ugyanis csupán öt brókercég, a Buda-Cash, a Concorde, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP csatlakozik. (Az ING a 2003. augusztusi indulás után néhány hónappal később kilépett.) A legtöbb hazai brókercégnél pedig lehet külföldi részvényeket vásárolni, csak ezek az ügyletek a BÉT-től függetlenül, közvetlenül vagy egyéb partneren keresztül köttetnek meg.
