BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pécs is a Pannonplasttal fúrna

2008. január 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervek szerint Pécs is a Pannonplast segítségével oldaná meg energiafelhasználásának egy részét - írta az MTI-Eco. A Pannonplast Polifin A Kft. és a város vezetése által kötött megállapodás szerint az önkormányzat geotermikus energiával fűtene és termelne villanyáramot. Ha a kutatófúrások eredménnyel járnak, akkor az energia hasznosítására közös céget alapítanak. (A projektcégekben a Pannonplastnak 90, az önkormányzatnak 10 százalékos részesedése van.)
A Pannonplast leányvállalata eddig mintegy félmilliárd forintot költött előzetes felmérésekre, a tesztfúrások pedig helyszínenként 200-500 millió forintba kerülnek. Bokorovics Balázs, a tőzsdei cég igazgatóságának elnöke a hírügynökségnek elmondta: a végleges eredmények március végére várhatóak, de az már most elmondható, hogy 20-30 helyszínen van esély a jövőbeni hasznosításra, 11 önkormányzattal pedig már szerződést is kötöttek.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet