BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varsó nyerte tavaly a régiós versenyt

2008. január 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A régiós tőzsdék közül a kibocsátók tavaly egyértelműen Varsó mellett tették le a voksukat. A lengyel börzére 2007-ben 81 új belépő érkezett - ez elmúlt két évben összesen 73 részvénytársaság debütált -, míg 24 vállalat az újonnan indított alternatív piacot, a mindössze 4 hónapja működő NewConnectet választotta. (A BÉT-en ezzel szemben mindössze három bevezetés történt.) A cégek többsége lengyel társaság, de 12 külföldi vállalat is Varsót választotta. Ez utóbbiak közé tartozik a pesti börzére is bevezetett, luxemburgi bejegyzésű Orco Property Group vagy az osztrák Immoeast, rajtuk kívül egyebek mellett ukrán, észt, olasz, svéd és spanyol cég is akad.
A legnagyobb kibocsátás éppen a májusi Immoeast-bevezetés volt, amelynek értéke közel 3 milliárd eurót tett ki, ami több mint fele az 5 milliárd eurós tavalyi IPO-aktivitásnak. Ez utóbbi egyébként szintén rekordérték, és közel négyszerese az egy évvel korábbinak. Az új részvények többsége ráadásul jól is teljesített, legalábbis az indulásnál. A friss Petrolinvest-tulajdonosok számára az első nap 160 százalékos nyereséget hozott, de a duplázás több papírnak is sikerült.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet