A tervek szerint mintegy 80 milliárd forintot fordít a következő négy évben geotermikus energia kutatására és hasznosítására a Pannonplast - jelentette be Bokorovics Balázs, a cég elnöke. Az MTI tudósítása szerint eddig már tíz önkormányzattal állapodtak meg közös vállalat létrehozásáról, de a program keretében összesen 20-30 ilyen szerződést szeretnének kötni. A konstrukció azért előnyös a Pannonplast számára, mert önkormányzati tulajdonrész esetén könnyebben jut hozzá uniós támogatásokhoz, a helyhatóságok pedig tízszázalékos tulajdonrészt kapnak, ami nekik nem kerül pénzbe, de részesülnek az értékesített hő- és elektromos energia árából.
