Sikeresnek bizonyult a befektetőkeresés, így építheti napelem-birodalmát a Genesis Energy. A cég spanyol, magyar és szingapúri üzemeinek megvalósítása mintegy 100 millió eurós forrást igényelne, ebből most, ha minden igaz, 40 millió eurót biztosít egy GEM Global Yield Fund nevű alap. Az invesztícióval kapcsolatos pontos feltételek a január végére tervezett rendkívüli közgyűlés előtt látnak napvilágot - mondta el lapunknak Rényi Gábor, a Genesis Energy elnök-vezérigazgatója. Reményei szerint nem csúszik majd az első, andalúziai gyár felépítése, a befolyó pénzt ugyanis ennek a finanszírozására fordítanák. A mintegy 150 millió eurós beruházáshoz a saját erőn felül a tervek szerint hiteleket és 20 millió euró értékű állami támogatást is igénybe vesznek.
Az elképzelések szerint a GEM átváltoztatható kötvények formájában biztosítja a pénzt, egyben arra is kötelezettséget vállal, hogy 40 millió euróig új kibocsátású Genesis Energy-részvényeket jegyez. A két cég már aláírta az erre vonatkozó szerződést, amely szerint a magyar társaságnak arra is lehetősége van, hogy bizonyos korlátok mellett irányítsa a befektetés nagyságrendjét és időpontját. A lehívások időzítése tehát a menedzsmenten múlik. A minimális átváltási ár egyébként 11,43 euró, valamivel több mint 2850 forint, így a jelenlegi nagybefektető, a Genesis Investment Funds - amely nyáron 2800 forinton emelt tőkét a Genesis Energyben - érdekei sem sérülnek. A fő tulajdonos egyébként tegnap azt is bejelentette, hogy 900 ezer részvényt értékesített a Singapore Thinfilm Photovoltaics Technologies Pte. Ltd.-nek, illetve mintegy 1,2 millió részvényt saját érdekkörében átcsoportosított, így jelenleg 3,675 millió darab értékpapírja van. (Az árról nem közölt információt.) Egyébként a szingapúri cégtől vásárolta meg a Genesis Energy nemrég azt a vállalatot, amelyen keresztül az ottani gyárbefektetés megvalósul. (A cikk szerzője rendelkezik Genesis Energy-részvényekkel.)
