BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ajánlatra spekulálnak az Émász-befektetők

2007. május 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hat százalékkal ugrott meg az Émász-részvények árfolyama pénteken a budapesti parketten. A látványos száguldás oka az a később cáfolt hír volt, miszerint a francia közszolgáltató EdF megvásárolná a német energiaipari konszern, az RWE részvényeit. A Bloomberg által is közölt híresztelés szerint az EdF illetékesei és a német kormányképviselők között már találkozókra is sor került a felvásárlás ügyében. A tárgyalások tényét később mind az EdF, mind a német kormány részéről cáfolták, de elemzők mégsem tartják teljesen elképzelhetetlennek, bár komoly politikai döntésektől teszik függővé. A német energiaszektor jelentős része kerülne ezzel ugyanis francia állami kézbe (az EdF egyelőre többségi tulajdonú állami vállalat). A német óriás megvétele a magyar piacra is nagy hatással lenne. A két utolsó tőzsdén lévő áramszolgáltató esetében (a tőzsdén kívüli cégekkel más a helyzet) bizonyosan felvásárlási ajánlattal járna egy ilyen tranzakció, minimálisan a 180 napos tőzsdei átlagáron. Ez az Elmű esetében nem nagyon tér el a mostani ártól, az Émásznál azonban jelenleg is több mint háromezer forinttal alacsonyabb a prompt árnál. A felvásárlási ajánlat egy tőzsdei kivezetést is valószínűsítene, ami egyedül az Elmű esetében lenne kicsit bonyolultabb a tízszázalékos fővárosi tulajdon miatt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet