BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták a 32 forintos FHB-osztalékot

2007. május 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogadták a részvényesek az igazgatóság 32 forintos osztalékjavaslatát a FHB tegnap tartott közgyűlésén. A privatizáció előtt álló bank tavalyi eredményének 30 százalékát fizeti ki, az e felett megmaradó mérleg szerinti eredmény összege (4,246 milliárd forint) pedig eredménytartalékba kerül. A bank tavaly 546,29 milliárd forint mérlegfőösszeggel 6,358 milliárd forint adózott eredményt ért el. Gyuris Dániel vezérigazgató optimista jövőképet vázolt a részvényesek elé, a bank az idén is két számjegyű növekedést tervez 600 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 8,1–8,2 milliárd forintos konszolidált adózás előtti nyereséggel. Ez 20 százalék feletti tőkearányos megtérülést jelent.
A közgyűlésen a legtöbb időt az alapszabály-módosításoknak szentelték a részvényesek, a társasági törvény változásai miatt sok ponton módosítani kellett az alapító okiratot. Kikerült belőle az igazgatóságnak alaptőke-emelésre adott felhatalmazás, amit később egy másik közgyűlési határozattal szerettek volna pótolni, ehhez azonban a fő részvényesek nem járultak hozzá. Jóváhagyták ugyanakkor, hogy az igazgatóság saját részvényeket vásárolhasson a korábban is megszokott feltételekkel az alaptőke 10, illetve – ha csak A sorozatú részvényekről van szó – 7 százaléka erejéig.
Az FHB júliusban bevezeti az internetes bankolást és bankkártyatermékkel is piacra lép. A bank az idén a vállalati jelzáloghitelek és a birtokfejlesztési hitelek erőteljes felfutására számít.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet