Új gázkereskedő céget alapított a Mol Rt. Az április 24-én bejegyzett Mol Energiakereskedő Kft.-nek április 21-én adta meg a gázkereskedői működési engedélyt a Magyar Energia Hivatal. A cég alapítására azért került sor, hogy a Mol-csoport a gáztermelésének értékesítését és a saját gázfelhasználáshoz szükséges gáz beszerzését csoporton belül láthassa el. A közlemény szerint a Mol Energiakereskedő Kft. a későbbiekben a liberalizálódó gázpiac nyújtotta lehetőségeket is egyre nagyobb mértékben igyekszik majd kihasználni.
Mindez azt mutatja, hogy a Mol a későbbiekben akár versenytársként is felléphet majd a E.On–Gazprom párossal szemben, amely jelenleg birtokolja a Mol által az E.On Ruhrgas Internationalnek 2004 novemberében eladott gázkereskedő céget. Ugyanakkor mint azt Ferencz I. Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, bár egy liberalizált piacon minden elképzelhető, az Energiakereskedő Kft. jelenleg csak a szállítással, kitermeléssel és saját felhasználással is rendelkező Mol számára tervez szolgáltatni.
