Meglepő fordulatok nélkül zajlott le tegnap az RWE-EnbW konzorcium tulajdonában levő két áramszolgáltató, az Elmű és az Émász közgyűlése. A társaságok az előzetesen meghirdetett napirend szerinti igazgatósági javaslatokat pontról pontra elfogadták, a szavazati arányok tekintetében legfeljebb tizedszázalékos eltérés mutatkozott az egyhangú döntéshozataltól.
A részvényesek vita nélkül elfogadták az Elmű 2500, illetve a kisebbik áramszolgáltató esetében 1300 forintos igazgatósági osztalékjavaslatokat. Az osztalékot május 14-étől fizetik ki, az utolsó osztalékszelvényes kereskedési nap a tőzsdén május 2-a. Ezután már csak osztalékszelvény nélküli papírokkal lehet kereskedni a parketten.
A közgyűlésen mindkét társaság igazgatóságába beválasztották a lejárt mandátumú Emerich Endreszt, aki mindkét cégnél betölti az igazgatóság elnökének posztját. (A szerző rendelkezik Émász-részvényekkel.)
