BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elképzelhető az OMV–Mol összeolvadás

2007. április 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Az OMV elképzelhetőnek tartja az összeolvadást a Mollal, ha az olajipari konszolidáció folytatódik a régióban” – mondta el David Davies, az osztrák olajcég pénzügyi vezetője egy bécsi interjúban a Bloombergnek. A vezető hozzátette, a Mol-részvények 11 százalékának megvásárlása a társaság történetének legjobb üzlete volt, amit legfeljebb a Petrom-befektetés közelíthetett meg. A Mol-részvényeket anno mintegy 220 millió dollárért vették, a csomag pedig ma 950 millió dollárnál is többet ér. „Erre a sikeres üzletre nagyon büszkék vagyunk, és arra is, hogy szakmai kapcsolatunk a Mollal kiváló” – tette hozzá Davis.
A lehetséges összeolvadásról elmondta, az papíron mindenképpen jelentős szinergiákkal járna a két vállalat számára, ettől függetlenül jelenleg semmi nincs folyamatban, annak ellenére sem, hogy az aranyrészvények megszüntetése után a magyar olajvállalattal kapcsolatos mindenfajta tranzakció könnyebb lehet. „A szinergiák mindenképp meglennének, mégsem biztos, hogy egy ilyen összeolvadás valaha is megtörténik. Nem tudjuk, milyen lesz a piac öt év múlva, de az biztos, hogy szeretnénk, ha az OMV öt év múlva is létezne és megőrizné mostani vezető szerepét a régióban” – jelentette ki a pénzügyi vezető.
Az interjúban Davies a Nabucco projekt kapcsán azt mondta, az OMV akár egymilliárd eurót is magára vállal a vezetéképítés finanszírozásának költségeiből (a teljes összeget ötmilliárd euróra becsülik), de érthető módon még tárgyalnak a lehetséges további partnerekkel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet