BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Montenegróban társulna a Mol

2007. április 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Stratégiai partnert keres magának a Montenegro bonus, a montenegrói állami kőolajipari vállalat, az érdeklődők között állítólag ott van a magyar Mol, illetve az INA is – írta tegnapi hírében az MTI. A helyi sajtóban megjelent hírek szerint az április 6-ai tenderfelhívás felkeltette az orosz Lukoil, a görög Hellenic Petroleum, a szlovén Petrol, valamint a kanadai Bankers Petroleum érdeklődését is. Az ajánlatok beadására 45 nap áll rendelkezésre. A tender nem eladásról, hanem egy vegyesvállalat létrehozásáról szól, fele-fele arányban többek között az ország kőolajtárolóinak és benzinkúthálózatának üzemeltetésére. A Montenegro bonust a kormány 2003-ban alapította, miután az addigi kőolajipari vállalatot, a Jugopetrolt eladták a Hellenic Petroleumnak. A Mol az érdeklődés tényét egyelőre nem erősítette meg. Eközben a Mol 25 százalékos tulajdonában levő leányvállalatánál, az INA-nál egymilliárd eurós hitelszerződést írtak alá egy hat bankból álló konzorciummal. A kölcsön a meglévő hitelek újrafinanszírozását, illetve a cég meglévő két finomítójának felújítását szolgálja.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet