BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol érdekelt mindkét gázvezetékben

2007. április 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kieshet egy résztvevő a Nabucco-projektből. A Gaz de France vállalattal – amely a korábbi elképzelések szerint a török Botas, a bolgár Bulgargaz, a román Transgaz, a magyar Mol és az osztrák OMV mellé beszállt volna hatodiknak a konzorciumba – Törökország felfüggesztette a tárgyalásokat. A felfüggesztés oka állítólag az a tavaly hozott francia törvény, amely elítéli az 1915–17 között a törökországi örmények ellen elkövetett vérengzéseket. A törökök állítólag a május 6-án záruló francia választások után döntenek a partnerségről.
A Mol szóvivője, Mohorovic Denis szerint ez a lépés nem veszélyezteti az egyelőre csak a tervek szintjén létező, 6 milliárd eurós vezetéképítést, mert a Gaz de France helyett mások is szívesen beszállnának a projektbe. Az MTI-nek megerősítette, hogy a Mol a Nabucco támogatása mellett az orosz Kék Áramlat vezeték építésében is érdekelt, ahogy azt korábban Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a NAPI Gazdaságnak adott interjújában is kifejtette.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet