BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Elmű gálánsabb az Émásznál

2007. március 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elmű igazgatósága 2500, az Émász igazgatósága viszont csupán 1300 forint osztalékot javasol az április 24-ére összehívott közgyűlésnek elfogadásra – tette közzé a két társaság. Az áramszolgáltatók közül – ha a javaslatot a részvényesek elfogadják, aminek ellenkezőjére még nem volt példa – a nagyobbik társaság jóval nagyvonalúbb. Az Elmű ugyanis 15 milliárd 474 millió forintos magyar anyavállalati mérleg szerinti eredményének 98, míg az Émász csupán 89 százalékát fizeti ki. A döntés némileg érthető, hiszen az Elmű esetében még így is alacsonyabb az osztalék, mint tavaly, miközben az Émász az előző évi 550 forinthoz képest több mint dupláját fizeti. A mostani javaslatok alapján várható osztalékok a piaci várakozásokat – amelyek a két társaság gyorsjelentésének megjelenése óta csökkentek – valamelyest meghaladják.
(A szerző rendelkezik Émász-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet