BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megfelezte tőkéjét az Exbus

Sikerrel járt az Exbus Nyrt. igazgatóságának több hónapos törekvése: a részvényesek ezúttal már 99 százalékos arányban megszavazták a tőkeleszállítást. Az Exbus-részvény névértéke 112 forintról 56-ra változott.

2007. március 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Exbus Nyrt. éves rendes közgyűlése szinte minden kérdésben egyhangúlag döntve elfogadta a társaság 1 milliárd 525 millió forintos mérleg szerinti eredményt tartalmazó mérlegét. Az összeg zöme (32 millió évközi pénzügyi eredményen kívül) a tavaly februári eszközátadásból származik. Az egykori NABI – június óta Exbus – már csak mintegy 458 milliós saját tőkéjének biztonságos befektetésével foglalkozik.
A részvényesek egynegyedét koncentráló közgyűlésen Korányi Tamás elnök (egyben lapunk főszerkesztője, az Exbus legnagyobb, 13,7 százalékos tulajdonosa) röviden vázolta az idei üzleti tervet (továbbra is inkább állampapírba, de a tőke tizedét tőzsdei részvényekbe fektetik, a cél mintegy 50 millió forintos árfolyamnyereség és kamatbevétel elérése), és előterjesztette az igazgatóság javaslatát a tőkeleszállításra.
Az igazgatóság e lépést az egészségesebb tőkestruktúra megteremtésével indokolta. A részvényesek 99,5 százalékos arányban elfogadták, hogy az Exbus-részvények új névértéke 56 forint legyen. (A valaha ezerforintos NABI-részvények névértéke 2005-ben csökkent 112 forintra.) A cég jegyzett tőkéje ezentúl – a még bejegyzés alatt álló februári emelést is figyelembe véve – 310,8 millió forint lesz.
A társaság igazgatósága a közgyűlés kezdetén kérte a részvények tőzsdei kereskedésének felfüggesztését (a döntés a tőzsdezárás előtt mintegy fél órával született meg), így a lépés piaci hatását csak ma lehet felmérni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet