BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Gazprom is kilincsel a NIS-ért

2007. március 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NIS korábbi kérőihez – köztük a Mol – csatlakozott a Gazprom is. Az MTI és a Tanjug hírügynökségek közös híréből kiderült, hogy a szerb olajvállalatért versenybe száll az orosz gázipari óriás olajipari részlege, a GazpromNyefty is. Az információ Szlobodan Szokolovics szerb energiaipari miniszterhelyettes tegnapi nyilatkozatában hangzott el, és azt is tudni lehet, hogy a GazpromNyefty küldöttsége jelenleg Belgrádban tárgyal. A NIS privatizációjában számos olajtársaság jelezte eddig részvételi szándékát, a magyar nagyvállalat mellett az ugyancsak orosz Lukoil, az osztrák OMV, a lengyel PKN Orlen, a román Rompetrol, a görög Hellenic Petroleum, a szlovén Petrol és a Shell. A jelenlegi elképzelések szerint első lépésben a cég mindössze 25 százalékát adnák el.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet