A NIS korábbi kérőihez – köztük a Mol – csatlakozott a Gazprom is. Az MTI és a Tanjug hírügynökségek közös híréből kiderült, hogy a szerb olajvállalatért versenybe száll az orosz gázipari óriás olajipari részlege, a GazpromNyefty is. Az információ Szlobodan Szokolovics szerb energiaipari miniszterhelyettes tegnapi nyilatkozatában hangzott el, és azt is tudni lehet, hogy a GazpromNyefty küldöttsége jelenleg Belgrádban tárgyal. A NIS privatizációjában számos olajtársaság jelezte eddig részvételi szándékát, a magyar nagyvállalat mellett az ugyancsak orosz Lukoil, az osztrák OMV, a lengyel PKN Orlen, a román Rompetrol, a görög Hellenic Petroleum, a szlovén Petrol és a Shell. A jelenlegi elképzelések szerint első lépésben a cég mindössze 25 százalékát adnák el.
