BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyorsjelentés után csökkentették Mol-árfolyam-várakozásaikat az elemzők

2007. február 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyengén sikerült negyedév után a legtöbb elemző borúsabban ítéli meg a Mol kilátásait, mint a gyorsjelentés megjelenése előtt. A célárakat a legtöbb esetben lefelé módosították, az ajánlásokon viszont már csak ritkán rontottak és még mindig sokan vételre javasolják a részvényt.
A Morgan Stanley például továbbra is egyenlő súlyozást javasol a papírokra – ez nagyjából a tartásnak felel meg –, vonzó minősítéssel, igaz, célárfolyamát 22 ezerről 20 ezer forintra csökkentette.
A Merrill Lynch viszont megerősítette 28 ezer forintos célárát és vételi ajánlását, csakúgy, mint a UBS, amely 30 ezres célárát csupán 28 ezer forintig vitte le a gyenge negyedév és főleg a várható kitermeléscsökkenés hatására, s még mindig alulértékeltnek látja a részvényeket. A Citigroup szintén felminősítette a papírokat, 20 000-ről 21 500 forintra módosítva a célárfolyamot és eladásról tartásra változtatva a minősítést. Változatlanul hagyta viszont 25 500 forintos célárfolyamát és vételi ajánlását a KBC.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet