BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnik a tőzsdén a nyílt kikiáltás

2007. január 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel másfél évvel a BÁT és a BÉT integrációja után, február 28-i zárónappal – 17 év után – megszűnik a nyílt kikiáltásos kereskedés a tőzsde áruszekciójában – határozott a BÉT. Az értéktőzsde részvény-, hitelpapír- és származékos szekciója már jóval korábban áttért az elektronikus formára, de a két börze 2005. őszi egyesülése során a felek abban állapodtak meg, hogy az árutőzsde devizapiaci tevékenysége az értéktőzsde MMTS kereskedési rendszerében bonyolódik majd, míg a BÉT-en újonnan létrehozott áruszekcióban nyílt kikiáltással kötnek üzleteket. Március elsejétől azonban végleg elhalkul a Vörösmarty téri tőzsdeépület – néhány héttel később a BÉT is elköltözik az Andrássy útra –, a kereskedés valamennyi piacon valamennyi termékre kizárólag elektronikusan bonyolódik. A tőzsde egyébként az áruszekció tagjai számára a mindenkori tőzsdeteremben az év végéig hozzáférést biztosít az elektronikus kereskedési rendszerhez.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet