A tegnap zárult nyilvános vételi ajánlat során az OTP megszerezte a szerbiai Kulska Banka a. d. Novi Sad (Kulska Banka) törzsrészvényeinek 89,006 százalékát – jelentette be a pénzintézet. A bank ezt megelőzően még december 4-én megvásárolta a szerbiai hitelintézet elsőbbségi részvényeinek 72,754 százalékát, ami a bank teljes részvénycsomagjának 26,017 százalékát fedi le. A nyilvános vételi ajánlat során felkínált részvényekkel együtt az OTP Bank a Kulska Banka alaptőkéjének 83,194 százalékával rendelkezik. A szerb akvizíció lezárásával az OTP megkezdi a tulajdonában lévő három szerbiai bank – Niska Banka, Zepter Banka és Kulska Banka – összeolvasztását, várhatóan 2007 áprilisában egy egyesített bank jelenik meg a piacon új menedzsmenttel és integrált számítástechnikai platformmal, valamint új termékekkel és szolgáltatásokkal. Az egyesített bank földrajzilag teljesen lefedi Szerbia területét, ahol a bankrendszer még jelentős növekedési lehetőség előtt áll. A hitelállomány például a GDP tavalyi 30 százalékáról 2010-ig várhatóan 37 százalékra nő, nem is csoda tehát, hogy az OTP meggyőződése szerint a szerbiai bankpiac növekedéséből a jelenlegi 3 százalék körüli mérlegfőösszeg szerinti összpiaci részesedésénél nagyobb arányt fog kihasítani a következő években.
