Az aranykontraktus illikvid piacával szemben biztatóan alakul a BUX ETF kereskedése, az indulás óta eltelt egy hét alatt a tőzsde adatai szerint mintegy 110 millió forint forgalmat generált a befektetési jegy piaca. A BUX ETF iránt, amelynek révén egyetlen értékpapír tőzsdei forgalomban történő megvásárlásával hozzá lehet jutni egy, a BUX indexet leképező részvényportfólióhoz, már az első napokban jelentős magánbefektetői érdeklődés mutatkozott, igaz, a legtöbb ügylet külföldi befektetőkhöz kapcsolódik.
Mindenesetre a vételi vagy eladási megbízások száma alapján egyelőre nincs oka a BÉT-nek panaszra. (A likviditást nagyban segíti, hogy az OTP Bank árjegyzőként vesz részt a kereskedésben.) A kibocsátó OTP Alapkezelő vezérigazgatója, Szalai Sándor egyébként egy hete a bevezetés kapcsán úgy nyilatkozott: jövőre cége 5–10 milliárd forint forgalomra számít a BUX ETF-jegyeinek adásvételéből, de a teljes felfutás három év távlatában várható.
