A tőzsde irányadó mutatója szinte végig a piros sávban tartózkodott a tegnapi, 17,8 milliárd forintos forgalommal zárult kereskedési nap során, ám a kereskedés utolsó óráiban produkált erősödéssel végül pluszban zárt. A 24 ezres határtól alig 15 ponttal elmaradó végeredmény 0,9 százalékos többletet jelent a keddi naphoz képest. A javulás elsősorban a Mol javára írható, a 7,8 milliárd forint értékben forgalmazott olajpapír remek hajrával 24 780 forintig szaladt, ami több mint másfél százalékos drágulást és egyben új történelmi csúcsot jelent.
A többi blue chip is értéknövekedéssel fejezte be a napot. A Richter zárásra – 0,8 százalékos emelkedéssel – öt forintra megközelítette a 46 ezer forintos határt. Fele ekkora drágulással hagyta maga mögött a szerdai napot az OTP, így 7629 forinton vonult le a színről. A Magyar Telekom 967 forinton kötött ki, 11 forinttal, azaz egy százalékkal került feljebb. A kisebbik gyógyszerpapír, az Egis a távközlési részvényhez hasonló pozitívumot tudott felmutatni, ez pedig 33 305 forintos záróárat eredményezett. A Synergon részvényesei is igencsak boldogok lehettek a kurzus háromszázalékos erősödése láttán. A BorsodChem tulajdonosai viszont minden bizonnyal felejtenék a tegnapi több mint egyszázalékos mínuszt. Egyelőre várni kell a 800 forintos Fotex-árfolyamra: bár a részvény kedden megközelítette ezt a szintet, a szerdai hanyatlás után ismét 16 forintos távolságra került a vonal.
