Jókora forgalom mellett jelentősen emelkedett tegnap a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A blue chipek a Magyar Telekom kivételével jelentős pluszban zártak. Az irányadó mutató 23 439 pontos végeredményét előidéző több mint kétszázalékos erősödés három blue chip remeklésének tudható be. A távközlési papír kimaradt a jóból, csekély veszteség után 943 forinton állapodott meg. A többi vezető papír remekelt, a nap legjobbja címet a 28 milliárd forintos forgalom több mint felét adó Mol szerezte meg. Az olajpapír három százalékot meghaladó többletet ért el, s így 23 600 forintról startol holnap. Nem panaszkodhattak az OTP- és a Richter-tulajdonosok sem, a bankpapír ugyanis bő 2 százalékos pluszban végzett, a gyógyszerpapír pedig majd három százalékkal került feljebb, és új történelmi csúcson zárt. Népszerű volt a Richter szektortársa is, az Egis másfél százalékos plusz után 32 725 forinton kötött ki. A nagyokéhoz hasonló vevői nyomás alakult ki a BorsodChem piacán is, ennek eredményeként a kazincbarcikai cég papírja közel negyedmilliárd forintos forgalomban több mint három százalékkal drágult.
Az emelkedőn helyet kért továbbá a Pannonplast és a Synergon is, előbbi egy százalékot meghaladó többletet termelt, utóbbi pedig közel 2 százalékkal ért többet a nap végén.
Az áramszektor vegyes képet mutatott. Bár a Démász másfél százalékos emelkedéssel hagyta maga mögött a csütörtököt, az Elmű és az Émász veszített értékéből, így az utóbbi 13 ezer forint alá süllyedt. Dél felé haladt a Fotex is, bár az ötforintos – alig 0,7 százalékos – mínusz nem elkeserítő. Annál inkább az volt a Humet „előadása”: a cég papírjai több mint 10 százalékos eséssel szomorították el a tulajdonosokat.
