Tokió jól szerepelt, a Nikkei másfél hónapja nem látott szinten zárt. Az irányadó mutatót a technológiai cégek húzták, közülük is kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Kyocera. Csakúgy mint Tokióban, Európában és Amerikában is óvatosak voltak a befektetők, minden piaci szereplő az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed esti kamatdöntésére és az ahhoz fűzött iránymutatásra várt. Az öreg kontinensen egyébként erősödésre volt kilátás, miután a német Ifo gazdaságkutató intézet közölte, hogy üzleti bizalmi indexe márciusban 15 éves csúcsra emelkedett. Az optimizmusnak véget vetett a távközlési szektor mélyrepülése, amelyet az váltott ki, hogy az Európai Bizottság (EB) bejelentette, korlátozni kívánja a mobilszolgáltatók által alkalmazott roamingdíjakat. Emellett a bankszektor is gyengült, mivel a JP Morgan leminősítette az európai bankok részvényeit.
Amerikában várakozás közben érkezett egy kellemes hír: a Conference Board által számított fogyasztói bizalmi index márciusi értéke a vártnál jobb lett. A dollár az Ifo-index publikálása után lejtőre került: az euróhoz mért kurzus az 1,20-as szintről egészen 1,21-ig szaladt, lapzártánkkor 1,2070-nél állt.
