BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A mobilszektorra haragudtak a befektetők

Gyengén szerepeltek tegnap a nemzetközi indexek. Európában a vállalati hírek nyomán mérsékelt süllyedés volt tapasztalható, s ez az USA parkettjein sem történt másként.

2005. május 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Londonban a Vodafone szereplése indította a lejtmenetet. Bár a mobilóriás kedvezőbb eredményről számolt be, egyúttal a vártnál rosszabb kilátásokat jelzett előre, ami közel 5 százalékos árfolyamcsökkenést idézett elő. Ebből fakadóan a szektortársak is gyászos teljesítményt nyújtottak, az O2 például közel 3 százalékot veszített értékéből. Volt azonban jó hír is, a Scottish Power jelentősen drágult, miután bejelentették a Warren Buffett amerikai befektető 9,4 milliárd dollárért megvásárolja a társaság amerikai leányvállalatát, a PacifiCorp áramszolgáltatót. Ennek köszönhetően a cég részvénye több mint 6 százalékkal került feljebb. A vegyes céghírek nyomán a londoni FTSE 0,2 százalékkal gyengült, s a többi európai mutató is hasonló mértékű mínuszban zárt. A tengerentúlon a General Motors részvényei húzták le az indexeket, Fitch Ratings leminősítése nyomán ugyanis 3 százalékkal estek az autógyár részvényei. A dollár/euró árfolyam nem változott jelentősen, egy rövid euróerősödés után a kurzus 1,2590-es szint körül ingadozott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet