BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tegnap is a vevők voltak többen

Akárcsak a hét többi napján, tegnap is a vevők irányították az európai kereskedést. Az USA-ban pedig csak amolyan „plusz nullás” nyitást láthattunk.

2005. május 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az Imperial Chemical Industries (ICI) Plc. a Dow Jones Newswires 78 millió fontos előrejelzésével szemben 84 millió fontos adó előtti profitot produkált az első negyedévben, részvényei zuhanórepülésbe kezdtek, mert beszámoló kommentárjában a cég jelezte: bizonytalanok az idei kilátások. A Philips azután került előtérbe, hogy bejelentette, eladta a NAVTEQ-ben meglévő tulajdonának egy részét. A 30 millió darabos pakett értékesítésének köszönhetően az elektronikai óriás 680 millió eurós nyereséget könyvelhet el majd a második negyedévre. A Siemens-részvényekre is sok vevő jelentkezett, miután leányvállalata, a Siemens Medical Solutions USA Inc. közölte, lezárult a CTI Molecular Imaging-ajánlat, és a cég részvényeinek 94 százalékát sikerült megszerezni.
Az olajár tegnap délután a piaci bizonytalanságok miatt emelkedésnek indult, ami természetesen az olajcégeknek kedvezett, de a Repsol-kurzust a Morgan Stanley is segítette azzal, hogy megemelte a részvény célárfolyamát. Szintén az amerikai befektetési bank adott támaszt a SABMillernek. A söripari vállalat részvényei közel három százalékkal drágultak, miután a Morgan Stanley felminősítette a részvényt, arra hivatkozva, hogy a társaság a riválisoknál nagyobb növekedésre számíthat. A vevői nyomás hatására a londoni parkett irányadó mutatója az elmúlt napokhoz hasonlóan 0,4 százalékkal emelkedett, ezzel 3 hetes csúcsra ért, közben Frankfurt és Párizs egyaránt 0,8 százalékos többlettel zárta a hét negyedik kereskedési napját.
Amerika óvatosan nyitott, az első órákban éppen csak pluszba kerültek az indexek. A csekélyke erősödés a Wal-Mart Storesnak, a világpiac legnagyobb „kiskereskedőjének” volt köszönhető. Az áruházlánc részvényei ugyanis az árpilisi eladások várakozásoknak megfelelő bővülésére erősödéssel reagáltak. Szintén a nyerő oldalon áll a már említett olajár-emelkedés miatt az ExxonMobile és a vártnál kedvezőbb eredményekről beszámoló Starbucks.
A dollár erősödött az euróhoz képest. A reggeli 1,2990-es árfolyam kora estére 1,2940-re változott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet