BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamburgeren híztak az árfolyamok

A technológiai ágazat szereplői voltak főszerepben az európai parketteken, amelyek közül végül Frankfurt tudott komolyabb eredményt produkálni. Az USA-ban masszív erősödés kezdődött.

2005. április 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európában a német SAP 11 százalékos nyereségbővüléséről szóló bejelentése nyomán indultak felfelé a mutatók, majd a finn Nokia adott lökést a techcégek részvényeinek. Erősödni ugyanakkor csak a frankfurti DAX tudott, a többi vezető index, a londoni Footsie és CAC–40 stagnált az előző naphoz képest.
A tengerentúlon komoly hegymenet kezdődött a start után, főként a kedvező munkaerő-piaci adatok, illetve a jó vállalati eredmények láttán. Utóbbiak közül a McDonald’s gyorsjelentését érdemes kiemelni. A hamburgercég az első negyedévben – az európai leányok javuló teljesítményének köszönhetően – 42 százalékkal növelte nyereségét.
A dollár tegnap hullámzó teljesítményt nyújtott. Az euró/dollár kurzus 1,3120-as szintig szaladt, majd az amerikai fizetőeszköz erősödni kezdett, európai idő szerint fél hétkor 1,3040 alatt volt a kurzus.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet