Európában a német SAP 11 százalékos nyereségbővüléséről szóló bejelentése nyomán indultak felfelé a mutatók, majd a finn Nokia adott lökést a techcégek részvényeinek. Erősödni ugyanakkor csak a frankfurti DAX tudott, a többi vezető index, a londoni Footsie és CAC–40 stagnált az előző naphoz képest.
A tengerentúlon komoly hegymenet kezdődött a start után, főként a kedvező munkaerő-piaci adatok, illetve a jó vállalati eredmények láttán. Utóbbiak közül a McDonald’s gyorsjelentését érdemes kiemelni. A hamburgercég az első negyedévben – az európai leányok javuló teljesítményének köszönhetően – 42 százalékkal növelte nyereségét.
A dollár tegnap hullámzó teljesítményt nyújtott. Az euró/dollár kurzus 1,3120-as szintig szaladt, majd az amerikai fizetőeszköz erősödni kezdett, európai idő szerint fél hétkor 1,3040 alatt volt a kurzus.
