BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefújta az ÁPV a Prudent-privatizációt

Az ÁPV Rt. tegnapi igazgatósági ülésén visszavonta a Pillér alapot kezelő Prudent Invest Befektetési Alapkezelő privatizációs pályázatát. A döntésnek az állami szervezet szerint nincs köze a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) korábbi leveléhez, az alapkezelő feladatait viszont bővítenék.

2004. március 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meghallgatásra találtak a befektetői aggodalmak, az ÁPV Rt. tegnapi igazgatósági ülésén ugyanis visszavonta a Pillér alapokat kezelő Prudent Invest Befektetési Alapkezelő Rt. értékesítésére kiírt pályázatot. A privatizációs szervezet közleménye szerint ennek oka, hogy a Pénzügyminisztérium felügyelete mellett megkezdődött az állami tulajdonban lévő ingatlanvagyon új, racionális hasznosítási koncepciójának kidolgozása. A koncepció fontos eleme az arra alkalmas ingatlanok ingatlanalapba helyezése, s e munkában fontos szerepet kap a jó referenciákkal rendelkező alapkezelő, amelynek feladatait így bővítenék is. Arról egyenlőre nincs döntés, hogy a szóban forgó ingatlanok egy új alapba kerülnének vagy esetleg egy már meglévő alapot bővítenének velük – válaszolta kérdésünkre az ÁPV illetékese.
A privatizációs szervezet szerint a döntés semmilyen összefüggésben sincs a TEBÉSZ nemrég napvilágot látott aggodalmaival. Az ÁPV Rt. közleményében sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kisbefektetők érdekvédelmének ürügyén a TEBÉSZ nevében „egyesek megalapozatlan jövőbelelátással foglalkoznak”.
A TEBÉSZ néhány napja tette közzé Draskovics Tibornak írt levelét, amelyben a Prudent Invest privatizációjának leállítását kérte a pénzügyminisztertől. A szervezet kérésében arra hivatkozott, hogy az alapkezelő értékesítési pályázatának kiírásából úgy tűnt, a befektetési jegyek tulajdonosainak érdekeit figyelmen kívül hagyva hirdették meg az alapkezelőt. A TEBÉSZ köszöni a pénzügyminiszternek, hogy a kisbefektetői érdekeket is szem előtt tartó döntés született az alapkezelő jövőjével kapcsolatban – mondta Dióslaki Gábor, a TEBÉSZ elnöke a NAPI Gazdaságnak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet