BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olvadt az IEB eredménye

2004. március 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A menedzsment korábbi nyilatkozataihoz híven a tavalyinál magasabb osztalék kifizetését javasolja az Inter-Európa Bank igazgatósága a társaság rendes éves közgyűlésén. Az április 9-re összehívott részvényesi találkozón a tegnap közzétett meghívó szerint összesen 617 millió forintnyi osztalék kifizetése szerepel napirenden, ami figyelembe véve a részvények darabszámát – s feltételezve, hogy minden részvénysorozat azonos kifizetésben részesül – 88 forintot jelent papíronként. A korábbinál magasabb kifizetés nem jelenthet meglepetést, hiszen Luigi Mastrapasqua vezérigazgató már a gyorsjelentés közzétételekor jelezte, valószínű a szokásos 5 százalékos mértéknél magasabb arány.
A kedvező osztalékjavaslat mellett negatív hírrel is szembesülnie kellett a bank megmaradt néhány kisrészvényesének. Az IEB (számviteli törvény szerinti) adózott eredménye mintegy 200 millió forinttal lett alacsonyabb a gyorsjelentésben közöltnél, s immár csak 1,393 milliárd forint. Bár a tegnapi közzétételekből nem nagyon derül ki az eltérés oka, az vélhetően az állampapír-állomány értékelésében keresendő. A február közepi jelentésben ugyanis az állampapírok értékelési különbözete még mindössze 85 millió forintos negatívumot mutatott, a közgyűlés elé terjesztendő anyagban ezen a soron már mínusz 278 millió szerepel.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet